Szkoła bliska Tobie. Szkoła inna niż wszystkie.

Aktualności

Tablica interaktywna w VSchool - nowoczesna nauka języka obcego
dodano: 19 września 2014

Jako doświadczeni wykładowcy VSchool wiemy, że uczenie kogoś języka jest sztuką samą w sobie. 

Umysł człowieka jest bardzo chłonny i nieograniczony w przyswajaniu informacji. Mózg dziecka dodatkowo nie poddaje analizie tego, co poznaje, więc jego potencjał jest większy.

Każdy umysł jednak należy pobudzić, stworzyć platformę zainteresowania i zastosować dodatkowe stymulujące bodźce, wtedy dużo szybciej przyswaja on wiedzę. Służy temu nie tylko nasza autorska metoda Relax&Learn (INT TM), lecz również tablice interaktywne.

To nowoczesne narzędzie wspomagające edukację, pozwala na pisanie, zaznaczanie, wymazywanie, przeciąganie, powiększanie (lupa), podświetlanie, daje również możliwość zapamiętania treści ekranu i jego wydrukowania, wykorzystywanie tematycznych filmów video z możliwością dopisywanie dialogów lub przesuwania obrazów i łączenia ich w pary z równoczesnym doklejaniem zdjęć.

Posiada też szereg innych przydatnych językowo funkcji.

Nauczyciel skupia uwagę całej grupy na przesuwających się kolorowych, dużych dynamicznych obrazach, z którymi kursanci wchodzą w fizyczne interakcje. Wszystko to odbywa się na ścianie lub ekranie. Tablica interaktywna przykuwa uwagę, obrazuje zapamiętywaną wiedzę i nie pozwala się nudzić.

Tablica interaktywna to wrażenia słuchowe, dotykowe oraz wizualne, szalenie pomocne w procesie uczenia się języka obcego zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i w grupach dorosłych.